PAE

PAE sınavı, Bilkent Üniversitesi’nde lisans eğitimi alacak öğrencilerin hazırlık senesini atlamak için girdiği İngilizce seviye tespit sınavıdır.

PAE sınavı, Bilkent Üniversitesi’nde lisans eğitimi alacak öğrencilerin hazırlık senesini atlamak için girdiği İngilizce seviye tespit sınavıdır. Sınavı geçen öğrenciler İngilizce hazırlık sınıfı okumadan doğrudan lisans programlarına başlayabilmektedir. Sınavda başarısız olan öğrenciler ise, dil yeterlilik şartlarını karşılamak için 1 sene süresince hazırlık eğitimi almaktadır.

Sınav 2 bölümden oluşmaktadır ve sınavda her iki bölüm için baraj puanı bulunmaktadır. Bu baraj, sınavı yürüten Bilkent Üniversitesi Hazırlık Programı Müdürlüğü’nce belirlenmektedir. İlk aşama sınavında barajı geçemeyen öğrenciler, diğer sınavlara giremeyeceklerdir. Bu durumda hazırlık sınavı okumak zorundadırlar. 

Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kurslarında PAE eğitimi almak isterseniz, web sitemizdeki Temsilciliklerimiz bölümünden size en yakın şubenin adres ve iletişim bilgilerini ulaşabilir ve eğitim programlarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ön Bilgi Formu

SEVİYENİZİ TEST EDİN.
SİZE UYGUN EĞİTİMİ BERABER BULALIM.