PROFICIENCY

PROFICIENCY

PROFICIENCY

Proficiency Hazırlık atlama sınavı olarak da bilinir. Hazırlık atlama sınavı öğrencileri 1 yıl olan İngilizce hazırlık,

Proficiency Hazırlık atlama sınavı olarak da bilinir. Hazırlık atlama sınavı öğrencileri 1 yıl olan İngilizce hazırlık dönemini atlayarak doğrudan üniversite öğrenimlerinin birinci yılına geçmeyi ya da çoklu kur sisteminde en ileri seviyeden başlayarak kaybedecekleri zamanı minimuma indirgemeyi hedeflerler. Her üniversitenin sınavında önemli nokta ileri okuma becerisi ve kelime bilgisidir.

Hazırlık atlama sınavları üniversitelerin, öğrencilerine dil seviyelerini değerlendirmek amacıyla uyguladıkları sınavlardır. Hazırlıktan muaf olmak isteyen öğrenciler üniversitelerin belirlediği puanı bu sınavda alması gerekmektedir. Her üniversitenin yabancı dil bölümleri tarafından hazırlanan Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin çeşitli alanlarda (Grammar, writing, listening, reading, speaking) yabancı dile hakim olup olmadıklarını değerlendirmektedir. Sınavlar, üniversitelerin izlemiş oldukları yönetmeliğe göre soru sayısında ve içerdikleri bölümlerde değişiklik göstermektedirler. Bazı üniversiteler konuşma becerisini ölçme amaçlı speaking bölümü eklerken, bazı üniversiteler dinleme bölümünü sınavdan çıkarmışlardır.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kurslarında PROFICIENCY eğitimi almak isterseniz, web sitemizdeki Temsilciliklerimiz bölümünden size en yakın şubenin adres ve iletişim bilgilerini ulaşabilir ve eğitim programlarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ön Bilgi Formu

SEVİYENİZİ TEST EDİN.
SİZE UYGUN EĞİTİMİ BERABER BULALIM.