TESOL

TESOL

İngilizce öğretmeni olmak ister misiniz?

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), İngilizce ana dili olmayan bireylere İngilizce öğretme yetkinliğini gösteren bir belge alınmasını sağlayan kursun kısaltılmış adıdır. TESOL Sertifikasyon kursunun sonunda elde edilecek sertifikalar akredite edilmiştir ve dünyanın her yerinde geçerlidir.

TESOL sertifikası programını tamamlayan bir kişi, özel eğitim kurumlarında (özel okullar, yabancı dil kursları, özel öğretim merkezleri, anaokulları vb.) yani Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm özel kuruluşlarda 'Usta Öğretici' olarak görev yapma yetisine sahip olur.

TESOL belgesi, yalnızca ülkemizde değil, ana dili İngilizce olmayan her ülkede İngilizce öğretmenliği yapma imkânı sunar.

MEB onaylı TESOL eğitimi sadece Amerikan Kültür Eğitim Kurumları'nda verilmektedir. Genel İngilizce programını B2 seviyesinde tamamlayan öğrenciler, TESOL belgesini alarak resmi bir şekilde İngilizce öğretmeni (Usta Öğretici) olarak kariyer yapma fırsatını elde ederler.

Amerikan Kültür Eğitim Kurumları olarak öğrencilere hem dil eğitimi sunmanın hem de onları nitelikli bir meslek sahibi yapmanın gururunu taşımaktayız.