tr İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu - British Cultural Association ® Language Schools
Dil Seçiniz
İngilizce Kültür
EuroPass Nedir

İş arıyorsanız, yurtdışında deneyim ya da eğitim almayı düşünüyorsanız, beceri ve yeteneklerinizin açıkça anlaşılabilir olması çok önemlidir.

europass insanların,

  • Avrupa´da ( Avrupa Birliği, EFTA/EEA ve üye ülkeler ) dil becerilerinin ve yeteneklerinin açıkca ve kolayca anlaşılmasına yardımcı olur.
  • Avrupa´da herhangi bir yere geçmelerine ve bilgilerinin taşınmasına yardımcı olur.

europass toplam beş (5) döküman içerir,

  • Kendi kendinize doldurabileceğiniz Europass Özgeçmişi ( Europass CV ) ve Europass Dil Pasaportu ( Europass Language Passport ) şeklinde 2 döküman ve,
  • Yetkili kurumlar tarafından yayınlanan ( ya da basılan ) ve doldurulan diğer üç döküman ise şöyle sıralanır. ( Europass Sertifika Eki, Europass Diploma Eki, Europass Hareketlilik ( Europass Mobility ) 

Europass, Avrupa Parlamentosu ve Konseyi´ nin 2241/2004/EC No´lu kararı ile tespit edilmiş ve kurulmuştur.

Europass has been established by the Decision No 2241/2004/EC of the European Parliament and the Council of 15 December 2004 on a single transparency framework for qualifications and competences.

<< ÖNEMLİ NOT >>

europass dil pasaportu bir sertifika değildir. Eğitim süreci sonunda değil tam aksine eğitim başlamadan önce verilmelidir. Avrupa Dil Portfolyosu için de aynı durum geçerlidir. Kendi kendini değerlendirme ( Self Assesstment ) esasına dayanan sistemde eğitim süreci sırasında başlanarak uygulanması en doğru şekildir. Böylelikle, öğrenim yapan kişi kendi gelişimini değerlendirebilecektir.

Portfolyo Doğrulama Merkezi

Portfolyo Kodunuzu Doğrulayın...

Kariyer Okulu
KidsALoud
KidsALoud
KidsALoud
© Copyright İngiliz Kültür Derneği ® Dil Okulları - British Cultural Association ® Language Schools Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved
Markalar Birliği üyesidir.